IZOLACJA DACHÓW

17 lipca 2018
System odwodnienia dachów i tarasów

System odwodnienia dachów i tarasów

Zapewnienie efektywnego systemu odwodnień, zwłaszcza w zakresie odprowadzania wód opadowych, to bardzo istotny aspekt bezpiecznego użytkowania budynku.
15 lipca 2018
izoforum_Instalacje_przeciwoblodzeniowe_rynien_i_dachu

Instalacje przeciwoblodzeniowe rynien i dachu

Śnieg zalegający wokół budynku, zwłaszcza na dachu, stwarza niebezpieczeństwo dla przechodniów i samej konstrukcji obiektu.
15 lipca 2018
izoforum_polimerowe_membrany_plynne

Polimerowe membrany płynne

Tzw. membrany płynne to jeden z szybciej rozwijających się segmentów branży hydroizolacyjnej. Jakie są ich zalety, a jakie wady? O czym należy pamiętać, jeśli chcemy, by aplikacja zakończyła się sukcesem?
15 lipca 2018
izoforum_wilgoc_na_dachu

Wilgoć na dachu – nieniszczące metody badania

O dach należy dbać od chwili jego wykonania. Jest to konstrukcja, która wymaga regularnego konserwowania, a usterki i wady muszą być usuwane niezwłocznie po ich wykryciu.
15 lipca 2018
izoforum_jak_badac_wilgoc_na_dachu

Przeciek w dachu – jak go znaleźć?

Wilgoć to najczęstsza przyczyna kłopotów technicznych z obiektem budowlanym, zarówno w trakcie budowy, jak i jego eksploatacji. Nie da się jej do końca wyeliminować, ale np. dzięki regularnym pomiarom można utrzymać jej poziom w dopuszczalnych granicach przez cały okres użytkowania budynku.
13 lipca 2018
dachy zielone zazielenienie intesnywne wysokie

Dachy zielone

Ekologiczny i praktyczny – zielony dach to konstrukcja przyjazna dla ludzi i środowiska. Z formalnego punktu widzenia to po prostu dodatkowa warstwa zieleni i ziemi, wpływająca korzystnie na lokalny mikroklimat i tworzący nawet swego rodzaju ogród, pozwalający na wykorzystanie go jako oazy spokoju, czy punktu widokowego.