Natrysk izolacji masą bitumiczną Koester Bikuthan 2K pompą perystaltyczną InoBEAM M8

Obiekt: Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz

Zastosowane rozwiązanie: Wykonanie natrysku izolacji bitumicznych przy użyciu perystaltycznej pompy inoBEAM M8 z wykorzystaniem dwuskładnikowej masy bitumicznej Koester Bikuthan 2K. Zdaniem wykonawcy, firmy 3D INSTAL taka konfiguracja urządzenia i materiału zapewniła najszybsze i najskuteczniejsze nałożenie izolacji na budynek i jego poszczególne partie. To co zasługuje na szczególną uwagę to bardzo wysoka wydajność pracy urządzenia. Na wcześniej zagruntowanej powierzchni w ciągu jednego dnia udało się wykonać natrysk kilkuset m2. Pompa poradziła sobie rónież na winklach, wyobleniach oraz rogach budynku.

Wykonawca 3D INSTAL (izoluje.pl)

Dostawca urządzenia: Izoservice

Urządzenie Perystaltyczna pompa inoBEAM M8

Dostawca chemii budowlanej KÖSTER

Zastosowana chemia:  KÖSTER Bikuthan 2K

Izoservice – jesteśmy producentem i autoryzowanym dystrybutorem urządzeń do iniekcji oraz produktów związanych z uszczelnianiem i renowacją budynków. Prowadzimy również wynajem i serwis naszych urządzeń, a także szkolimy i wspieramy merytorycznie naszych klientów i partnerów biznesowych dzieląc się wiedzą i doświadczeniem zdobywanym na rynku branży budowlanej od wielu lat.

3D INSTAL  Firma wykonuje hydroizolacje, izolacje przeciwwodne oraz izolacje dla budownictwa. Zespół profesjonalistów – ludzi z doświadczeniem dziedzinie hydroizolacji oraz osuszania I zabezpieczania budynków oraz budowli przemysłowych. 3D INSTAL jest autoryzowanym wykonawcą marki chemii budowlanej KÖSTER

Marka  KÖSTER   specjalizuje się w produkcji materiałów do hydroizolacji i ochrony budowli oraz systemów uszczelnień. Produkty KÖSTER to skuteczne rozwiązanie każdego problemu związanego ze szkodliwym działaniem wody i wilgoci - zarówno podczas renowacji budynków historycznych, jak i w trakcie budowy nowych obiektów.

KÖSTER Bikuthan 2K   to dwuskładnikowa, bezrozpuszczalnikowa, elastyczna, pokrywająca rysy, modyfikowana tworzywami sztucznymi bitumiczna masa izolacyjna (KMB) z dodatkiem granulek polistyrenu. Stosowana do hydroizolacji części budynków mających kontakt z gruntem - do hydroizolacji fundamentów, ścian piwnic, płyt fundamentowych.