IZOLACJA kopuły domu z betonu KONOPNEGO?!

Obiekt: Dom prywatny w kształcie kopuły wykonany z betonu konopnego z dwoma skrzydłami – HEMPCRETE DOME.

Zastosowane rozwiązanie: Natrysk masy bitumicznej na tynk wapienny kopuły przy użyciu pompy perystaltycznej Inotec inoBEAM M8. Masa spełnia rolę membrany izolującej wodoodpornej i dyfuzyjnej jednocześnie. Przegrody kopuły wykonane są z betonu konopnego (hempcrete). Obiekt był bardzo dużym wyzwaniem dla wykonawcy ze względu na innowacyjny na skalę Polski sposób natryskiwania betonu konopnego, a także z uwagi na rozmiar kopuły, a dokładnie jej 14 metrową średnicę. Jest to obecnie największa na świecie kopuła z betonu konopnego.

Wykonawca Earth-Heart Budownictwo Naturalne 

Dostawca urządzeń do natrysku:   Izoservice

Urządzenia:   pompa perystaltyczna inotec inobeam m8  oraz  dwa kompresory Gentlin C330/03. Do pompy został wyprodukowany dedykowany wąż o niestandardowej długości umożliwiający pracę na nieregularnych wysokościach co wymuszał typ konstrukcji budynku.

Dostawca chemii budowlanej Remmers

Zastosowana chemia:  Zaprawa Remmers 2MB 2K

Izoservice – jesteśmy producentem i autoryzowanym dystrybutorem urządzeń do iniekcji oraz produktów związanych z uszczelnianiem i renowacją budynków. Prowadzimy również wynajem i serwis naszych urządzeń, a także szkolimy i wspieramy merytorycznie naszych klientów i partnerów biznesowych dzieląc się wiedzą i doświadczeniem zdobywanym na rynku branży budowlanej od wielu lat.

Współpraca z EKO partnerami to ZDROWA I CZYSTA przyjemność “ my, jako  IZOSERVICE   doceniamy takie podejście oraz   promujemy je stosując rozwiązania i sprzedając produkty przyczyniające się do ochrony zdrowia i środowiska w jakim żyjemy na co dzień.

Firma Earth-Heart  to firma zajmująca się realizacją budynków z materiałów naturalnych. Firma projektuje i realizuje obiekty wykorzystując jako budulec glinę,   słomę   oraz naturalne gliniane tynki. Dzięki cechom gliny i słomy, takim jak: paro-przepuszczalność, regulacja wilgotności i temperatury powietrza, anty-statyczność, absorpcja fal elektromagnetycznych i łatwości recyklingu, budowane przez Earth-Heart   domy wspierają zdrowie każdego mieszkańca oraz chronią przyrodę.

Marka  Remmers  to producent profesjonalnej chemii budowlanej. Oferta Remmers dedykowana jest dla architektów, projektantów, wykonawców budowlanych, rzemieślników, lakierników oraz innych przedstawicieli branży budowlanej. Remmers to marka EKO, jej dział badawczo-rozwojowy każdego dnia pracuje nad innowacjami przyjaznymi dla środowiska i oszczędzającymi zasoby systemami produktów do ochrony i konserwacji elementów budowlanych i budynków.