Profesjonalne uszczelnianie przejść technologicznych

Iniekcja strukturalna pakerami plastikowymi z kalamitką płaską
Sztuczne i naturalne metody osuszania murów
27 lipca 2018
przejścia szczelne
Jak zadbać o przejścia szczelne?
27 lipca 2018
przejścia szczelne
przejścia szczelne

Profesjonalne uszczelnianie przejść technologicznych

Przejścia szczelne Izopress oferowane przez Izoservice

 

Otwory w konstrukcjach, a w nich rozprężne przejścia szczelne to wspólny mianownik wielu branż. Występują w budownictwie podziemnym oraz w zbiornikach, zarówno na wodę jak i substancje chemiczne. Stosuje się je w zakładach produkcyjnych, na stacjach benzynowych czy fundamentach wież farm wiatrowych. Spotykamy je również na basenach. Mogą być stosowane dla różnego rodzaju rur (stalowych, PVC, PE), przewodów elektroenergetycznych, telekomunikacyjnych, w tym także do światłowodów.

Przejścia szczelne przeznaczone są do wykonywania ciśnieniowych uszczelnień wodnych i gazowych. Dają możliwość wykonywania czystego, profesjonalnego przeprowadzenia mediów przez przegrodę bez kłopotów i zacieków. Warunkiem jest posiadanie otworu w kształcie koła.

Skuteczność tego rozwiązania tkwi w profesjonalizmie i braku zbędnego kombinowania. Zastosowanie sprawdzonego rozwiązania, prawidłowa instalacja i brak kłopotów to cechy charakterystyczne omawianego rozwiązania. Jeżeli za konstrukcją jest woda, to bez systemu uszczelnienia przejścia technologicznego nie można liczyć na cud. Otwór w konstrukcji nie jest przejściem szczelnym, jest otworem w konstrukcji!

Nieustannie zaskakują nas przecieki przez otwory technologiczne. Zapomina się o nich, a są one przecież brakiem ciągłości przegrody. Przestrzeń pomiędzy zewnętrzną średnicą rury a średnicą otworu musi być wypełniona elastycznym materiałem uszczelniającym.

Błędy popełniane są na etapie projektowania oraz wykonywania przejść technologicznych w otworach. Otwór powinien znajdować się tam, gdzie został zaprojektowany oraz powinien być wykonany współśrodkowo względem planowanej rury. Powinien też odpowiadać średnicy planowanej rury i przechodzić przez konstrukcję pod odpowiednim kątem. Niestety częste jest pozostawianie otworu o kształcie prostokątnym, który skutecznie uniemożliwia stosowanie opisywanej technologii. W takiej sytuacji pomocna może okazać się iniekcja ciśnieniowa.

Przejście szczelne może być montowane bezpośrednio do wywierconego wiertnicą otworu w przegrodzie lub do zabetonowanej wcześniej tulei osłonowej, zarówno dla instalacji istniejącej (elementy można zamówić w wersji dzielonej aby nałożyć na istniejącą rurę), jak i tej dopiero planowanej. Samo zabetonowanie rury w przyszłej przegrodzie również nie wystarczy. Skurcz betonu powoduje powstanie pustki w postaci styku roboczego na obwodzie rury. Doskonałym rozwiązaniem jest zastosowanie betonowej rury osłonowej zabetonowanej w konstrukcji. Uszczelnienie rury/kabla umieszczonego osiowo w otworze przegrody budowlanej następuje poprzez ściśnięcie wkładki elastomerowej dwoma flanszami dociskowymi.

W zależności od miejsca zastosowania dostępne są rozprężne przejścia szczelne odporne na działanie wysokich temperatur, czy też charakteryzujące się doskonałą odpornością chemiczną na niemal wszystkie rodzaje kwasów, zasad i solanek. Dostępne są również elementy do kontaktu z wodą pitną, paliwami czy olejami.

Producentem i dostawcą wykorzystywanych przez naszą firmę przejść szczelnych jest firma Izoservice sp. z o.o. Informacje przedstawione w niniejszym tekście jak i więcej szczegółów na temat opisywanych rozwiązań można znaleźć na stronie producenta pod adresem:
tutaj

Ważne:
* Otwory powinny być wykonane w technologii bezudarowego wiercenia diamentowego – wiercenie w betonie
* Otwory w istniejących przegrodach powinny być wykonane bez uszkodzenia stali zbrojeniowej – detekcja zbrojenia i projektowanie
* Otwory o przekroju prostokątnym z zainstalowaną rurą można uszczelnić w technologii iniekcji ciśnieniowej

INBLOCK

INBLOCK sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 85/8
02-001 Warszawa

tel. 503 809 898
www.inblock.com.pl

JESTEŚ ZAINTERESOWANY TEMATEM?

Zadzwoń: +48 601 643 375 lub umów się na szkolenie: szkolenia@izoservice.pl